T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Karabük İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Karabük İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Karabük, Zonguldak, Bartın İl Sağlık Müdürlüğü Proje Ortaklığı İle Hazırlanan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’ nca Desteklenen " Minnesota İle Kişilik Özelliklerini Keşfet" Adlı Proje Eğitimleri Başladı

Güncelleme Tarihi: 03/04/2019

Karabük, Zonguldak,  Bartın İl Sağlık Müdürlüğü Proje Ortaklığı İle Hazırlanan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’ nca Desteklenen " Minnesota İle Kişilik Özelliklerini Keşfet"  Adlı Proje Eğitimleri Başladı

   Karabük, Zonguldak,  Bartın İl Sağlık Müdürlüğü Proje Ortaklığı ile hazırlanan,  "MİNNESOTA İLE KİŞİLİK ÖZELLİKLERİNİ KEŞFET" adlı proje eğitimleri Çaycuma Devlet Hastanesi Eğitim Salonunda başladı.

    Proje açılış toplantısı,  Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Ar-ge Proje Birimi Sorumlusu Esra KILIÇ KOCABAŞ, Ruh Sağlığı Birim Sorumlusu Esin İLHAN, Ar-ge proje birimi çalışanlarından Yasemin KIRAN, Çaycuma Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ersin DURMUŞ ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nagehan ODABAŞ, Türk Psikologlar Derneği Eğitimcilerinden Dr.Öğr. Üyesi Nihan TEZER YÖRÜK ve Zonguldak Karabük, Bartın, İl Sağlık Müdürlüğü Psikologlarının katılımı ile 01.04.2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir.  

Yapılan açıklamada, Zonguldak İl Sağlık Müdürü Ar-ge Proje Birimi Sorumlusu Esra KILIÇ KOCABAŞ;

   “ Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü ve proje ortağımız olan Karabük ve Bartın İl Sağlık Müdürlüklerinin, Ruh Sağlığı alanında hizmet kalitesini arttırmak amacı ile hazırladığımız projemiz,  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’ tarafından desteklenmiştirProjekapsamında, Kişilik Testleri uygulamakla yetkili olan Müdürlüğümüz psikologlarından 10 kişiye, proje ortağımız olan Bartın İl Sağlık Müdürlüğünden 7 kişiye, Karabük İl Sağlık Müdürlüğünden 6 kişiye, olmak üzere, toplam 23 kişilik psikolog grubuna, Uluslararası geçerlilik ve güvenilirliği kanıtlanmış psikolojik ölçme aracı olan “Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) Uygulama ve Yorumlama Eğitimi "  başlamıştır.

  Eğitim 16 yaş ve üzeri kişilere uygulanan, yalnızca Psikologlar tarafından uygulanıp yorumlandığında anlam kazanan, bireylerin kişisel ve toplumsal uyum düzeylerini değerlendirmeyi hedefleyen bir kişilik testidir. Eğitim,13 ve 10 'ar kişilik 2 gurup halinde, Uzman personelce verilecektir.  Eğitim faaliyeti her grup için 4 iş günü, günde 8 saat olmak üzere her iki gruba da 32'şer saat olarak gerçekleştirilecek olup 1. Grup bugün eğitime başlamıştır.” dedi.

   Türk Psikologlar Derneği Eğitimcilerinden Dr.Öğr. Üyesi Nihan TEZER YÖRÜK “Kişiliği ölçmenin bizim için nasıl bir önemi vardır ?”  konusunda katılımcıları ve dinleyicileri bilgilendirdi.


  • IMG_7488.JPG
  • IMG_7509.JPG
  • IMG_7511.JPG
  • IMG_7532.JPG