Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni hizmet binasına taşınıyor...
24 Ekim 2018

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni hizmet binası inşaatına 14.01.2016 tarihinde başlanmış olup, inşaat çalışmaları tamamlanarak 22.10.2018 tarihinde binanın geçici kabulü yapılmıştır.
Bina 5671 m² arsa alanı üzerine yapılmış ve 7286 m² kapalı alana sahiptir. Yeni hizmet binası 54 ünit kapasitesine sahip olup, binada 28 adet poliklinik odası, 2 adet ameliyathane ve sterilizasyon ünitesi, 5 yataklı hasta servisi ve toplantı salonu bulunmaktadır. Bunlarla birlikte görüntüleme hizmetleri, protez laboratuvarı ve acil diş sağlığı hizmetleri de verilebilmektedir. Ayrıca binamızda yemekhane, mescit gibi sosyal donatılar da mevcuttur. 
Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni hizmet binası Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak hizmet verebilecek standartlara sahip olup, Bakanlığımızca da Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak hizmet vermesi uygun görülmüştür. Binanın hizmete girmesi akabinde Müdürlüğümüzce Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak tescil çalışmalarına başlanacaktır. 
Yeni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin hizmete girmesinde emeği geçen, Sayın Valimize, milletvekillerimize ve tüm yetkililere şükranlarımızı sunar; İlimize ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni ederiz.