İlimizde Organ Ve Doku Bağışı Çalışmaları
03 Aralık 2018

        Ülkemizde her yıl 3-9 Kasım tarihleri arası “Organ ve Doku Bağışı Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu nedenle Müdürlüğümüz ekiplerince organ ve doku naklinin önemi hakkında yıl boyunca yapılan bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerine ilave olarak, özellikle Kasım ayı içerisinde yoğun bir program yürütülmüştür.

            Yapılan özverili çalışmalar sonucunda;

2018 yılı Kasım ayı içerisinde İlimizde 342 kişi vatandaşımız bağışçı olmuştur. Aramıza yeni katılan bu bağışçılarımızla birlikte, yalnızca 2018 yılında bağışçı olmayı kabul eden vatandaş sayımız 829’a ulaşmıştır. Önceki yıllarda ki bağışçılarımızla birlikte bu sayı 2661 kişidir. İlimiz Kasım ayı sonu itibariyle, organ ve doku bağışçısı sayısında tüm iller arasında 29. sırada yer almıştır. İlimiz nüfusu göz önüne alındığında bu gurur verici bir tablodur.

            İlimiz genelinde yapılan tüm bu çalışmalarda büyük emeği olan Müdürlüğümüz personellerinden Ramazan ASLAN, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ahmet SARI tarafından plaket takdim edilerek tebrik edilmiş ve başarılı çalışmaları nedeniyle kutlanmıştır. Değerli arkadaşımıza bundan sonra ki çalışmalarında da başarılar dileriz.