Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Karabük Ziyareti
18 Şubat 2019

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir dizi ziyaret ve açılış programı için Karabük’e gitti.

Bakan Fahrettin Koca, Karabük Valisi Fuat Gürel’i ziyareti sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Koca, “Doğası, tabiatı ve insanıyla ülkemizin en güzel illerinden olan Karabük’ün başta sağlık olmak üzere genel değerlendirmesini yapmış olduk. Bu süreçte sağlık hizmetlerinin seyri, eksiklikleri ve tamamlanması gereken hizmetleri görüştük. Sağlık turizmi için önem atfettiğimiz Safranbolu’nun bu potansiyeli üzerine istişarede bulunduk” dedi.

Valilik ziyaretinin ardından Fahrettin Koca, Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ile Yenice Devlet Hastanesi, Eskipazar Entegre Devlet Hastanesi ve İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının açılışını yaptı.

Toplu açılış töreninde konuşan Koca, Karabük’te kısa süre içerisinde sağlık alanında gelinen noktayı ve genel değerlendirmeyi yaptıklarını, bu anlamda ihtiyaçları ve talepleri görüşme fırsatı elde ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde AK Parti hükümetleri döneminde Karabük’e yapılan yatırımların tüm cumhuriyet döneminde yapılan yatırımları geçtiğini belirterek, “Bu dönemde toplam yapılan ulaşımdan turizme, eğitimden sağlığa 8 milyar lira kadar olmuştur. Yani eski tabirle 8 katrilyon yatırım yapılmıştır. Sağlık alanında ise 255 milyon liralık yatırım yapıldı. Metal ürünleri ve orman ürünleri organize sanayi bölgeleri ile Karabük ihracatımızda giderek parlayan eğitim ve istihdam merkezi olmuştur” şeklinde konuştu.

Bakan Koca, Karabük’e 6'sı hastane olmak üzere 12 sağlık tesisini hizmete açtıklarını ifade ederek Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin kentteki en büyük sağlık yatırımı olduğunu belirtti.

Koca, şunları kaydetti:

“Üniversitemizin katkısıyla her geçen gün hizmet veren Eğitim Araştırma Hastanemize ek bina olarak ilaveten 150 yataklı bir hastane projesi çalışmaları da hızla devam ediyor. Bunun dışında Ovacık ilçemizde entegre hastanenin proje ve ihale sürecine gelmiş bulunuyoruz. Ayrıca ihtiyaç duyulan Aile Sağlığı Merkezleri ve 112 Acil İstasyonları ile inşaatlarını da planlama aşamasındayız ve bunları da kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz.”

Bakan Koca, açılışı yapılan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin 50 üniteli 38 polikliniği olan, laboratuvarlarıyla eksiği bulunmadığını ifade etti.

Fahrettin Koca toplu açılış töreninin sonrasında, Karabük 5000 Evler Semt Polikliniğinin acil servisinin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Koca ayrıca Karabük ve Safranbolu’da esnaf ziyaretlerinde bulundu.

krbk_5000_icerik_2.jpg


DİĞER RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ