18-24 Mart 2019 Yaşlılar Haftası
20 Mart 2019

İlimizde 2010 yılından itibaren hizmet vermekte olan Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerimizce; yatağa yarı bağımlı ya da tam bağımlı, bedensel ya da zihinsel engeli nedeniyle evde tıbbi desteğe ihtiyacı olan hastalar, kanserin son evresinde olan hastalar, yerinden kalkamayan obez hastalar, ilerici derece kas hastalığı veya nörolojik hastalığı olan hastalar başta olmak üzere birçok hastamıza ve yaşlılarımıza yerinde sağlık hizmeti sunulmaktadır. Açıldığı günden itibaren günümüze kadar ki süreçte 5386 hasta müracaatı olmuş ve istisnasız her biri değerlendirilmiştir. 2019 yılı Mart ayı itibarı ile aktif 1589 hastaya evde sağlık hizmeti sunumuna devam edilmektedir.
18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebeti ile Müdürlüğümüzce, yaşlı sağlığının korunması ve sağlıklı yaşlanma ile ilgili farkındalığın artırılmasına yönelik ekiplerimize kayıtlı aktif hizmet alan hastalarımıza, şehit ve gazi yakınlarımıza hasta ziyareti gerçekleştirilmiştir. Yapılan ziyaretler sonucunda vatandaşlarımız memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.
Bu kapsamda özveri ve emek isteyen koruyucu, tedavi ve rehabilite edici sağlık bakımının etkili biçimde sürdürülmesi amacını güderek, bireye ve aileye yaşadığı ortamda evde sağlık hizmeti sunan tüm personellerimize göstermiş oldukları üstün gayret ve başarılarından dolayı İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ahmet SARI, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. İsmail KARA, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Sedat ÖZDEMİR, Başkan Yardımcısı Dr. Turhan SARICI ve Başkan Yardımcısı Mustafa MIZRAK tarafından teşekkür belgeleri verilmiştir. 
Karabük İl Sağlık Müdürlüğü olarak tüm hastalarımıza acil şifalar diler, çalışmalarından dolayı evde sağlık ekiplerimize teşekkür ederiz.


İLGİLİ GÖRSELLER İÇİN TIKLAYINIZ