İlimiz Çocuk Cinsel İstismarını Önleme, Farkındalık Eğitimleri
29 Mayıs 2019

Çocukların Cinsel İstismar konusunda kendini ifade etme, dış dünyaya açılma ve böyle bir duruma maruz kalındığında ne yapması gerektiğini bilmesi gerektiğini düşünerek; özellikle erken çocukluk döneminde bu konuda farkındalık yaratarak ilimizde yeni istismar vakalarının yaşanmasını engellemek, var olan ya da gelecekte oluşabilecek vakalarının gizlenmeden Çocuk İzlem Merkezi’ne ve güvenlik güçlerine iletilmesini sağlamak için Ruh Sağlığı Birimi olarak bu eğitimi çok önemsiyoruz.        
Safranbolu Müftülüğünün isteği üzerine Nisan ve Mayıs aylarında 4-6 yaş Kur’ an Kurslarında Mahremiyet Eğitimi (Cinsel İstismarı Önleme, Farkındalığı) düzenlenmiş olup Safranbolu’daki tüm Kuran Kurslarında eğitim verilmiştir.
Ayrıca Çocuk Koruma Alt Kurul Toplantısında Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) isteği üzerine 24.05.2019 tarihinde Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı Birimi personellerince Karabük Cevizlidere 4-6 Yaş Kur’ an Kursunda eğitim düzenlenmiştir.
 İlimiz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı anaokulları ve Müftülüğe bağlı Kur’an Kurslarında Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı Birimi personellerince eğitimlerimiz devam edecektir.


İlgili Fotolar İçin Tıklayınız