26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü ;
01 Temmuz 2019

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1987 yılında, uyuşturucu kullanılmayan sağlıklı bir toplum hedefine ulaşmak, uyuşturucu ile mücadele konusunda uluslararası alanda eylem ve iş birliğini güçlendirmek amacıyla 26 Haziran tarihini "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak kabul etmiştir. Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) her yıl bu uluslararası gün için temalar seçmekte ve küresel uyuşturucu sorunu hakkında farkındalık yaratmak için kampanyalar başlatmaktadır. Bu yılki tema “Önce dinle; çocukları ve gençleri dinlemek, sağlıklı ve güvenli büyümelerine yardımcı olacak ilk adımdır.” olarak belirlenmiştir.  Bu kapsamda “önce dinle” teması dahilinde;

- Futbol turnuvasında futbolcuların #UyuşturcuyaHayır pankartı ile sahaya çıkmaları sağlanmış,
 - 1. Eflani Belediyesi Göl Satranç Turnuvasında uyuşturucu ile mücadele konusunda eğitim, bilgilendirme ve broşür dağıtımı gibi farkındalık  çalışmaları yapılmıştır.

-Safranbolu kent meydanında stand kurulmuş vatandaşlarımıza ALO 191  Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı hakkında bilgi verilmiş, uyuşturucunun zararları ile ilgili broşürler dağıtılmıştır.

Görseller için tıklayınız