Avrupa’da “Hasta ve Yaşlı Bakımı Stajı” Belge Töreni
02 Ağustos 2019

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan Erasmus öğrencilerine yönelik Avrupa’da “Hasta ve Yaşlı Bakımı Stajı” proje kapanışı Safranbolu’da düzenlenen program ile yapıldı.

Proje kapanış programına Vali Fuat Gürel, Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, kurum müdürleri, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Avrupa Birliğinin finanse ettiği Erasmus projesi kapsamında gerçekleştirilen 3 aşamalı proje ile hasta ve yaşlı bakımı hizmetlerinin daha da iyileştirilmesi, hasta ve yaşlı bakımının önemi konusunda farkındalık oluşturulması, sağlık alanında eğitim gören öğrencilerimizin mesleki ve dil eğitimlerini geliştirmeleri amaçlanıyor. “Hasta ve Yaşlı Bakımı Stajı” projesi kapsamında Prof. Dr. Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Safranbolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Akıllı Okul Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf Hasta ve Yaşlı Bakımı Hizmetleri Bölümü öğrencileri Almanya'nın Gelsenkirchen şehrinde bulunan HHK Hausliche Humane Krrankenpflege Yaşlı Bakım Merkezindeki staj programını başarı ile tamamladılar.

Farklı ülkelerdeki farklı uygulamaların sağlık sektöründe fikir ve uygulama zenginliği yaratacağını ifade eden Vali Fuat Gürel, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı olmak üzere, Proje faaliyetlerini yürüten Çocuk Gelişim Uzmanı Elif Korkmaz, Uzman Psikolog Abdülkadir Ilgaz, Sosyal Hizmet Uzmanı Songül Ataş ve Şube Müdürü Mehmet Karapınar'a özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

DİĞER GÖRSELLER İÇİN TIKLAYINIZ