“Bilinçli İlaç Kullan, Sağlığına Sahip Çık” Proje Tanıtımı
02 Eylül 2019

İl Sağlık Müdürlüğü ile Karabük Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğünün birlikte hazırladığı ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında sağlanan destek ile yürütülmekte olan “Bilinçli İlaç Kullan, Sağlığına Sahip Çık” isimli projenin tanıtımı yapıldı.
Valilik Büyük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Hukuk Müşaviri Numan Tahir Şimşek, kurum müdürleri ile kamu personelleri katıldı.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ahmet Sarı tarafından yapılan "Bilinçli İlaç Kullanımı Faaliyetleri ve Proje Tanıtımı"nın ardından Milletvekillerimiz Sayın Cumhur Ünal ve Sayın Niyazi Güneş tarafından katılımcılara hitap edildi.

Gereksiz antibiyotik kullanımının tüm dünyada ciddi bir sorun olduğunu ve acil tedbir alınması gerektiğini vurgulayan Vali Gürel, “Ülkemizde sadece sağlık sektöründe değil birçok sektörde israf arttı. Sağlık sektöründe ise gereksiz alınan ilaçlar hem ülke ekonomisini hem de sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Bu proje ile birlikte ilimizde bir bilinçlendirme sağlanacak. Böylelikle akılcı ilaç kullanımı noktasında vatandaşlarımızın daha hassas davranması sağlanacak. Vatandaşlarımızın da hekimlerimizin yazdığı ilaç dışında başkalarının yönlendirmelerine göre ilaç satın almamaları büyük önem taşıyor. Bilinçli ilaç kullanımı konusunda böylesine bir proje üreten AB Koordinasyon Merkezimize, İl Sağlık Müdürlüğümüze ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ”diye konuştu.

Tanıtım toplantısı, KBÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Namık Bilici tarafından antibiyotik ve ilaç kullanımı hakkında katılımcılara sunumlar eşliğinde bilgilendirme yapılması ile sona erdi.

İLGİLİ GÖRSELLER İÇİN TIKLAYINIZ