Sağlıklı Hayat Merkezi İle Zararlı Alışkanlıklardan Korunuyoruz!
06 Ocak 2020

Bağımlılık bir maddenin ruhsal, fiziksel ya da sosyal sorunlara yol açmasına rağmen kullanımın sürdürülmesi, alınma miktar ve sıklığının arttırılması, alınmadığı takdirde yoksunluk belirtilerinin ortaya çıkması sonucunda günlük hayatın sürdürülmesini imkânsız hale getiren biyo-psiko-sosyal bir hastalıktır.

     Risk altında olan kişilerin bağımlı olabilmesi için maddeyi ne kadar süredir kullandıklarının önemi yoktur, bir kez kullanım bile bağımlılığın gelişmesine neden olmaktadır. Bağımlılığın gelişmesi önce deneme amaçlı kullanım, sonrasında sosyal kullanım, bu aşamadan sonra kötüye kullanım ile birlikte bağımlılık ortaya çıkmaktadır.

Bu bağlamda çocuklarımızın ve gençlerimizin bağımlılığın kötü sonuçlarını tanıması, bu konuda bilinç düzeylerinin artması ve herhangi bir bağımlılık faktörü ile karşılaştıklarında ulaşabilecekleri birimler hakkında bilgi sahibi olmaları amacıyla Sağlıklı Hayat Merkezimizden Sosyal Hizmet Uzmanı Gülşah SABAH ve Çocuk Gelişim Uzmanı Şeyda ERGÜN tarafından 11/12/2019 tarihinde Özel Konak Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu öğrencilerine Zararlı Alışkanlıkları Önleme ve Madde Bağımlılığı eğitimi verilmiştir. Ayrıca söz konusu eğitimde öğrencilere, Kadına Yönelik Şiddeti Önleme ve Ulaşılabilecek Birimler konulu bilgilendirme yapılmıştır.

DİĞER RESİMLERİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ