Yaz Stajları Hakkında
01 Mart 2021

Müdürlüğümüz ve bağlı kurumları için yaz stajı başvuruları pandemi durumu ve İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararlarına  göre Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığının kariyer kapısı platformu olan https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr web adresi üzerinden e-devlet aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Açık öğretim öğrencileri hariç olmak üzere lisans ve ön  lisans programlarında örgün eğitim şeklinde öğrenim gören öğrenciler başvuru yapabilecektir.
Bu kapsamda, yaz stajı başvuruları tarih aralığı 22 Şubat-22 Mart 2021 olarak belirlenmiştir. Öğrencilerimizin mağdur olmaması için söz konusu tarihlerde sisteme kayıt olup bilgilerini doldurması gerekmektedir. 
Staj başvuruları https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr web adresi üzerinden e- devlet aracılığıyla yapılacağından Müdürlüğümüze ya da bağlı hastanelerimize şahsen staj başvurusu yapılmayacaktır. Başvurular içerisinden belirlediğimiz kontenjan sayısı kadar öğrenciye sistem üzerinden belirlenen puanlama sıralamasına göre teklif gönderilip başvuru kabulü yapılacaktır.
Yaz stajı uygulamalarının yapılıp yapılmayacağı veya hangi tarihlerde yapılacağı önümüzdeki aylarda salgının seyrine bağlı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ve Karabük İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararlarına göre değişkenlik gösterebileceğinden başvuru yapan öğrencilerimizin Müdürlüğümüz web sitesini takip etmeleri gerekmektedir. 
Tüm öğrencilerimize önemle duyurulur.