Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
09 Ekim 2017

Karabük Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sezgin TİRYAKİ'NİN KUTLAMA MESAJI

Ramazan’ın ardından kutlu bir bayrama birlikte eriştik. Öncelikle milletimin bütün fertlerinin, gönül coğrafyamızda ve dünyanın dört bir yanında yaşayan kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyorum. Bayramın bütün bir insanlığa huzur ve barış getirmesini, zulüm, mağduriyet, yoksulluk yaşayan insanların bu kutsal günler vesilesiyle, huzura, barışa ve kardeşliğe ulaşmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. 

Ramazan boyunca oruç tutanlar, yeme içme ve uyku düzenlerini değiştirdiler. Bayramla birlikte eski düzenlerine dönecekler. Yaşam düzenindeki bu değişim iyi yönetilmeli, özellikle bayramda ölçüye dikkat edilmeli. Hekimlerimizin konuyla ilgili tavsiyelerinin fizyolojik adaptasyona katkı sunmasını temenni ederim. 

Büyüklerin ellerinden öpmek, küçükleri sevindirmek, dargınların barışması, hastaları ziyaret etmek, kimsesizlerin yanında olmak, yoksullara kol kanat germek... Hepsi bayramlarda tazelediğimiz insanlık ödevimiz, geleneklerimiz.

Görüşerek, sarılarak, sohbet ederek sevgiyi çoğaltmalıyız. Bütün tedavilerin en etkin maddesi sevgidir. Ramazan bayramında birlikte çoğaltacağımız sevginin, her türlü sorunun çözümüne ve yaşam kalitemizin artmasına büyük katkı sunmasını diliyorum. 

Ramazan Bayramı’nda uzaktaki yakınlara ulaşmak için birçok vatandaşımız yollara çıkacak. Her zaman olduğu gibi bayramda da, aşırı hız, dikkatsizlik, uykusuzluk ve yorgunluk, kimsenin duymak istemediği kazaların en önemli sebebidir. Ruhen ve bedenen kendimizi iyi hissetmedikçe yola çıkmayalım. Trafikteki her bir vatandaşımızın azami dikkati sadece kendilerine değil, sevenlerine ve ülkeye borcudur. Kazasız belasız, sevinçli, umutlu ve huzurlu yolculuklar hepimizi mutlu edecektir. 

Kimsenin ihtiyacı olsun istemeyiz fakat ihtiyacı olanlar için doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız, acil servislerimiz, hastanelerimiz bayram boyunca özveriyle çalışmaya devam edecek. Bayramda görev yapacak özverili doktor ve sağlık çalışanlarımızın bayramını içtenlikle kutluyorum. 

Milletimizin her bir ferdine sağlık ve esenlikler diliyorum. 

Sağlıkla, mutlulukla nice bayramlara...