Teşekkür Belgesi Basın Açıklaması
31 Mart 2018

Teşekkür Belgesi Basın Açıklaması
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) raporlarına göre; Ülkemizde yaşlı nüfusun giderek yaygınlaştığı görülmekte, 2025 yılında 65 yaş ve üstü yaş grubunun %9-10’a ulaşacağı tahmin edilmektedir. Evde sağlık hizmetinin primer hedefi yaşlı bireyin yaşamını mümkün olduğunca bağımsız sürdürmesine olanak sağlayacak şekilde yaşadığı ortamda gereksinim duyduğu tedavi ve bakımın planlanmasıdır. Bu kapsamda yatağa ve eve bağımlı, sağlık kurumuna ulaşımda zorluklar yaşayan hastalara ev ortamında profesyonel sağlık ekiplerimizce muayene, tetkik, tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri bir arada verilmektedir.
İlimizde 2010 yılından itibaren hizmet vermekte olan Evde Sağlık Hizmetleri Birimimize, açıldığı günden itibaren günümüze kadar ki süreçte 3940 hasta müracaatı olmuş ve hepsi değerlendirilmiştir. 2018 yılı Şubat ayı itibarı ile aktif 1127 hastaya; Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezimizin koordinasyonunda Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bulunan 2 ekibimiz, Safranbolu Devlet Hastanesi, Yenice Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde bulunan 1’ er ekibimiz ile birlikte toplam 24 sağlık personelimiz tarafından hizmet verilmektedir.
Büyük emek ve özveri isteyen bu görevi layıkıyla ifa eden; bireye ve aileye yaşadığı ortamda evde sağlık hizmeti sunarak halkımızın memnuniyetini ve takdirini kazanan tüm sağlık personellerimiz, sağlık hizmeti sunumunda göstermiş oldukları üstün gayret ve başarıdan dolayı İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ahmet SARI, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanımız Op. Dr. İsmail Kara ve Başhekimlerimiz tarafından teşekkür belgeleri verilerek ödüllendirilmiştir.


DİĞER GÖRSELLER İÇİN TIKLAYINIZ