“Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikali çocuklardan büyük ilgi gördü
30 Mayıs 2018

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından, "Obezite ile mücadele kapsamında, toplumun sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamın teşviki" konularında farkındalığın arttırılması amacıyla, toplumda sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulması ve çocukları sağlıklı yaşama özendirme temalı "Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa" müzikal gösterim etkinliği İlimiz Kent Meydanında çocuklarla buluştu. 1,5 saat süren etkinlikte Rafadan Tayfa karakterleriyle bir araya gelen çocuklar, hem sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konusunda bilgiler aldı hem de anne babalarıyla birlikte eğlenceli dakikalar geçirdi.
Müzikal gösteri öncesi Karabük İl Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Araçlarından  sağlık çalışanları tarafından çocuklara ve ailelerine ağız ve diş sağlığı, el hijyeni, hareketli yaşam, tuz kullanımı ve obezite konularında bilgi verildi. Ayrıca çocuklara ağız ve diş sağlığı setleri ile balon ve şapkalar dağıtıldı.
Hava koşullarının kötü olmasına rağmen müzikal gösteri halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Çocukların yanı sıra Karabük Belediye Başkanı Rafet VERGİLİ, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet SARI ve aileler de büyük bir ilgiyle gösteriyi izledi.Etkinlikte bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm kamu kurumlarımıza ve personellerimize teşekkür ederiz.

ETKİNLİK GÖRSELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ