Ağız Ve Diş Sağlığı Hastane İnşaatımız Tamamlanmak Üzere…
13 Haziran 2018

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Sağlık Müdürü Dr.Ahmet Sarı, ADSM Başhekimi Dt. Ahmet Ustaoğlu, Yapı Denetim Personelleri ve Yüklenici Firma yetkilileri tarafından Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi inşaatında yerinde incelemelerde bulunulmuştur. İnceleme sonrasında İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ahmet Sarı  hastane inşaatı hakkında detaylı bilgi vermiş olup, aşağıdaki açıklamayı yapmıştır;

“Ağız  ve Diş Sağlığı Hastanesi inşaatı için yer teslimi ihaleyi alan Yıldırım Yapı Restorasyon Ltd. Şti. ‘ne 01.03.2016 tarihinde yapılmış olup; işin süresi 700 gün olarak belirlenmiştir.

Başlangıçta 40 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak planlanan yatırımımız, Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmeler ve başvurumuz neticesinde Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürülmüş olup, fiili ünit sayımız da 54 olmuştur. Şu anda fiziki gerçekleşme % 90 ‘dır. İşin maliyeti 10.088.000.- TL’dir

İşin yapımı aşamasında aynı projenin uygulandığı ve halen hizmet vermekte olan Tokat ADSM yerinde incelenmiş ve edinilen bilgiler doğrultusunda yeni binamızda bir takım mahal değişikliklerine gidilmiştir. Ayrıca ünit sayısının arttırılması sağlanarak ilimize daha fonksiyonel bir hastane kazandırılması amaçlanmıştır.

İnşaatta şu anda son aşamaya gelinmiş olup, 18.07.2018 tarihinde geçici kabul planlanmaktadır.

Hastanemiz tefrişine yönelik tüm malzemeler satın alınarak tamamı teslim alınmıştır. DMO’ya siparişleri verilen  diş ünitlerinin temin süreci halen devam etmektedir. Tefrişat ve tıbbı cihazlar için  yaklaşık 3.000.000 TL bütçe ayrılmış ve tamamına yakını kullanılmıştır.

Geçici kabul onayından hemen sonra taşınma hazırlıklarına başlanacak olup, bu tarihten itibaren 1 ay gibi bir süre içerisinde hizmet verilmesi planlanmaktadır.

Binamızın proje aşamasından itibaren emeği geçen başta Sayın Valilerimiz olmak üzere, Sayın Milletvekillerimize, Sağlık Bakanlığı ve İl Özel İdaresi çalışanlarına, firma yetkililerine ve tüm mesai arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.”

  • DSCF5668.JPG
  • DSCF5669.JPG
  • DSCF5675.JPG
  • DSCF5677.JPG
  • DSCF5697.JPG