Yeni yoğun bakım ünitelerimiz hizmet vermeye başladı…
21 Haziran 2018

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni planlanan 35 yataklı yoğun bakım ünitesi inşaatı tamamlanarak, geçici kabulü yapılmış ve bir kısmı hizmet sunumuna başlamıştır. Bunlar 9 yataklı Erişkin Dâhili Yoğun Bakım Ünitesi ve 8 yataklı Erişkin Genel Yoğun Bakım Ünitesidir. Koroner yoğun bakım ünitesi yatak sayısı da 10’a çıkarılmıştır. Böylelikle yeni yapılan 35 yoğun bakım yatağından 18 ‘i kullanıma açılmış olup, en kısa sürede diğer 17 yataklı yoğun bakımlar da (Erişkin Genel Yoğun Bakım, Çocuk Yoğun Bakım)   hizmete girecektir.

Bu sayede 54 yatak kapasitesine sahip olan yoğun bakım ünitelerimiz 72 yatak kapasitesine ulaşmış durumdadır. Önümüzdeki günlerde açılacak olan diğer yoğun bakım üniteleri ile birlikte toplam yoğun bakım yatak sayımız 89 ‘a ulaşacaktır.

Yeni hizmete giren yoğun bakım ünitelerimizle birlikte yoğun bakım yatak doluluk oranlarında azalma beklenmektedir. Bu da yoğun bakım ihtiyacı nedeniyle il dışına hasta sevki zorunluluğunu en aza indirecek, hatta çevre illerin yoğun bakım ihtiyaçlarına da daha fazla cevap verecektir.

Yoğun bakım ünitelerimizin hizmete alınmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, fedakâr sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunarız. Tüm halkımıza hayırlı olsun…

  • DSCF5859.JPG
  • DSCF5851.JPG
  • DSCF5861.JPG
  • DSCF5850.JPG
  • DSCF5855.JPG